O společnosti Alfons HaarSíť společností známých jako skupina Haar je organizována kolem zakládající a řídící společnosti Alfons Haar Maschinenbau GmbH & Co KG v Hamburku, Německo. Společnost byla založena panem Alfonsem Haarem v roce 1949 jako malý podnik, specializovaný na výrobu strojů, a rozvinula se v globálního hráče na dosud prázdných místech trhu skladování a transportu paliv, chemikálií a prášků, stejně jako strojních zařízení a vybavení pro průmysl vyrábějící plechové nádoby. Skupina nadále expanduje v již druhé generaci rodinného managementu.

Spojovacím faktorem obou divizí je poskytování kompletních systémů s vysokým stupněm interně vyvinutých a vyráběných komponentů. Cílem je získání mechatronických řešení, která kombinují to nejlepší z mechanické a elektronické technologie, maximalizující hodnotu peněz pro získání prospěchu pro uživatele. Kvalita je zajišťována lokálně umístěnými výrobními zařízeními pro mechanické a elektronické komponenty. Norma ISO 9001, doplněná osvědčením ATEX 94/9EC, tvoří základ naší práce po celá desetiletí.

Uspořádání skupiny bylo vytvořeno před více než třiceti lety, kdy lokální zastoupení ještě nebyla uvedena příliš praktikována. Řídícím faktorem, který stojí za současným pokrytím většiny evropských – ale také zámořských lokalit – je úzký vztah s trhy a se zákazníky. To vytváří zpětnou vazbu lokálních požadavků pro zajištění toho, aby naše vývoje odpovídaly reálným globálním potřebám a zároveň poskytovaly vysoce optimální možnosti servisu.